Leki w wodzie pitnej. Problem jest coraz poważniejszy

- autor: astromaria

Źródło: HotMoney (2008)

W amerykańskiej „kranówce” wykryto m.in. leki uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz obniżające poziom cholesterolu.

Woda pitna w USA zawiera więcej leków niż dotychczas sądzono. Problem dotyczy 46 milionów Amerykanów – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Associated Press.

Sytuacja ulega systematycznemu pogorszeniu. W podobnym badaniu wykonanym w marcu, wykryto że 41 milionów Amerykanów pije wodę, w której są chemikalia z leków.

Zdecydowana większość amerykańskich miast nie przeprowadziła testów wody pitnej na obecność leków. Osiem z nich – w tym Boston, Phoenix i Seattle – pomimo zwolnienia z testów, zdecydowało się na przeprowadzenie badań. Mieszkańcy mogli odetchnąć z ulgą. Leków w wodzie nie wykryto.

Nie sądzę, byśmy mogli odkryć cokolwiek złego w naszej wodzie, ponieważ pochodzi ona z pierwotnych źródeł. Chcieliśmy jednak uspokoić mieszkańców naszego miasta i wykonaliśmy testy – powiedział Andy Ryan, rzecznik władz Seattle.

Jakie substancje wykryto w ostatnich badaniach? Środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, hormony, antybiotyki, leki przeciwdrgawkowe, uspokajające i regulujące ciśnienie – to najczęściej występujące w amerykańskiej kranówce farmaceutyki. Ich stężenie jest bardzo niskie – kilka części na miliard. Nie wiadomo jednak, jaki wpływ ma regularne i trwające całe życie narażanie ludzi na ich działanie. Zdaniem specjalistów konsekwencje mogą się ujawnić nawet w kolejnych pokoleniach.

W niektórych miastach woda pitna zawierała ponad 50 farmaceutyków. W Chicago znaleziono leki obniżające poziom cholesterolu oraz pochodne nikotyny. Ponad 18 milionów ludzi w południowej Kalifornii narażonych jest na nieświadome przyjmowanie leków uspokajających oraz przeciwdrgawkowych. W New Jersey 850 tysięcy mieszkańców pije wodę ze środkami przeciwdrgawkowymi i stabilizującymi nastrój (karbamazepiną) oraz przeciwzapalnymi.

Podawane codziennie nawet śladowe dawki leków, mogą uszkadzać komórki mózgu, wpływać na zachowanie, zaburzać gospodarkę hormonalną człowieka – powołuje się na badania naukowców agencja AP.

Testy laboratoryjne na komórkach ludzkich dowiodły, że nawet małe ilości niektórych lekarstw mogą przyspieszać wzrost nowotworów. Obecność antybiotyków w wodzie sprawia też, że bakterie uodporniają się na nie i do terapii potrzebne są większe dawki lub zupełnie nowe leki. Powodują one też m.in. deformację ciał ryb i uszkodzenia ich organów rozrodczych.

Jaką drogą leki dostają się do wody pitnej? Część jest wydalana przez ludzi, część pochodzi od zwierząt, którym podaje się środki pobudzające wzrost i chroniące przed chorobami . Pozostałe są wynikiem wysypywania nieużywanych lub przeterminowanych leków do toalet. Oczyszczalnie nie potrafią usunąć wszystkich substancji – część z nich trafia z powrotem do wodociągów.

Reklamy

7 Komentarzy to “Leki w wodzie pitnej. Problem jest coraz poważniejszy”

 1. Od dawna już nie pijam kranówy (zresztą u mnie jest naprawdę obrzydliwa), kupuję mineralną w nadziei, że jest trochę lepsza 😉 Choć teraz dochodzi do tego wszystkiego jeszcze skażenie z Fukushimy.

  Biorąc pod uwagę pamięć wody pomyślmy, co tak naprawdę pijemy w wodzie z kranu 😉

 2. bardzo ciekawe chociaż się tu nie logowałem syfstem wie kto odwiedził stronę. tak to ja ,diable, lucyferze twoje dni są policzone bóg będzie trwał zawsze, miłość zwycięży wszystko.

 3. Kiedys w dziecinstwie slyszalam, jak „starzy” ludzie mowili, ze „oni” moga nawet zatruc wode. Bylo to wtedy dla mnie niezrozumiale i niepojete bestialstwo.

  Teraz, kiedy sama jestem „stara” widze, ze mieli racje i trzeba wprowadic spoleczna kontrole wodociagow, zeby jeszcze czegos gorszego nie dosypali !

  Bez wody nie ma zycia, a przez zatruta wode tez !

  Stosuje od paru miesiecy fltry wodne, ktore dzialaja na zasadzie osmozy i w ten sposob wylapuja wszelkie rozpuszczone w wodzie swinstwa .

  Warto tez dosypywac do wody sody oczyszczonej, ktora oprocz wielu zdrowotnych wlasciwosci wiaze i neutralizuje niezidentykowane trucizny lacznie ze skazeniem promieniotworczym !

 4. Kiedy oglądałem zdjęcia z Korei Płn po śmierci Kim Dzong Hila, tak się chyba nazywał, i tą masową histerię na ulicach, to pierwsze pomyślałem że im zatruli wodę w kranach środkami psychiatrycznymi, drugie, że w Polsce…a zresztą, nieważne.

 5. Woda w butelkach nie jest pewna . Tylko Odwrócona Osmoza i woda strukturalna. Pierwotna struktura to podstawa 😉

 6. Piotr, skąd Ty masz tą wiedzę? woda strukturalna TAK, ale odwrócona osmoza? ZDECYDOWANIE NIE Przecież to po prostu WODA DESTYLOWANA. Pozbawiona wszelkich minerałów. A taka jest po prostu nieprzydatna, a powiedziałbym szkodliwa Poza tym ma kwaśny odczyn. Polecam Ci swoją str. int. / http://www.arkadia-polania.pl
  Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o wodzie i jej pamięci, a więc jak z nią postępować polecam link:

  http://www.swietageometria.info/filmy/138-the-water-pl Woda to wielka tajemnica. Jeżeli macie jakieś pytania, służę swoją wiedzą. Boni

Trackbacks

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: