Smutne fakty na temat współczesnej medycyny

- autor: Indygo

Nexus listopad-grudzień 2001

Wyszło na jaw, że amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (Ford & Drug Administration; w skrócie FDA) oraz Rada Promocji Leków (Pharmaceutical Advertising Counsel; w skrócie PAC) reprezentująca 35 głównych firm farmaceutycznych utworzyły organizację o nazwie Narodowa Rada do Walki z Oszustwami w Dziedzinie Zdrowia (National Council Against Health Fraud, w skrócie NCAHF).

Opłacani przez tę nową inkwizycję lekarze mają za zadanie publiczne dyskredytowanie jako nienaukowych lub nie sprawdzonych wszelkich ziół, witamin, leków homeopatycznych i niealopatycznych terapii, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są najbardziej obiecujące i stanowią największe zagrożenie dla członków PAC.

FDA bardzo często dopuszcza do stosowania niebezpieczne, często wręcz zabójcze farmaceutyki. Wiele krajów zwykle bez zastanowienia aprobuje dopuszczone przez ten urząd groźne leki. W większości przypadków ich efekty uboczne można w pełni ocenić dopiero w wyniku ich szerokiego stosowania. Taka polityka jest sprzeczna z wymogami ustawy o lekach, która nakłada na producenta obowiązek prowadzenia przezeń przez co najmniej 15 lat badań nowego leku wraz z fazą próbnych testów przed wprowadzeniem go na rynek, co kosztuje zwykle od 250 do 500 milionów dolarów.

Kiedy jakiś z tych mocno przereklamowanych „cudownych” leków zawodzi, powodując śmierć lub bardzo poważne efekty uboczne, żaden przedstawiciel FDA ani członek zarządu spółki zrzeszonej w PAC, żaden naukowiec, przedstawiciel przemysłu farmaceutycznego, lekarz danej spółki farmaceutycznej, jak również żadne laboratorium farmaceutyczne nie staje się celem najazdu, dochodzenia, oskarżenia bądź skazania na więzienie, jak to ma często miejsce w przypadku osób praktykujących medycynę „alternatywną”.

Chemioterapia i napromieniowywanie, które poniosły kompromitującą klęskę w walce z rakiem, wciąż cieszą się aprobatą rządów. Są one nieustannie przedstawiane jako nowe podejście mające stać się w bliżej nieokreślonej przyszłości skutecznym remedium na raka. Z kolei tak zwane metody alternatywnego uzdrawiania są przez cały czas oskarżane o oferowanie fałszywych nadziei.

Utrzymująca się od dawna na poziomie 3 procent przeżywalność pacjentów chorych na raka stosujących ortodoksyjne terapie jest sromotną klęską współczesnej medycyny, zaś przytaczane dane statystyczne służą jedynie zaciemnianiu tej smutnej prawdy. (Patrz artykuł Johna C. Bailara III i Elaine M. Smith „Postęp w walce z rakiem” zamieszczony w numerze NewEngland Journal of Medicine z 8 maja 1986 roku oraz artykuł Michaela B. Spoorna „Wojna z rakiem”, który ukazał się 10 lat później w numerze Lanceta z 18 maja 1996 roku).

Ogłaszany co roku rządowy raport Health in the United States (Zdrowie w USA) podaje, że rocznie z powodu raka umiera około 2 500 000 ludzi i liczba ta wciąż rośnie. Nie licząc cierpień pacjentów i ich rodzin choroba ta stanowi ogromne obciążenie finansowe. Zakładając, że koszt leczenia jednej osoby wynosi obecnie od 80 000 do 160 000 dolarów rocznie, łączny roczny koszt leczenia wszystkich chorych waha się zatem w granicach od 200 do 320 miliardów dolarów, które trafiają w ręce medyczno-farmaceutycznych karteli. Czyż to nie wyjaśnia, dlaczego nie udaje się znaleźć lekarstwa na raka?!

Źródło: http://medicaltruth.com/FDA-AMA/story2.html

Reklamy

One Comment to “Smutne fakty na temat współczesnej medycyny”

  1. No i jak się dziwić, że niektórzy tłumaczą skrót FDA jako fools and devils administration? Tłumaczenie zapewne zbędne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: